«پپ گواردیولا»؛ گرانترین مربی فوتبال جهان + سینماگران و معماران به بافت تاریخی تهران می روند – حامد هاکان

خبرگزاری مهر: پپ گواردیولا موفق شد در لیگی که تیم‎های قدرتمندی با هدایت بزرگانی مانند کونته و مورینیو و کلوپ و
پپ که پیش از این در سیتی ولخرجی زیادی هم برای خرید بازیکن کرده بود اعلام کرده که قرار نیست مانند فصول قبل این تیم هزینه زیادی برای خرید بازیکن کند. هرچند که مطبوعات جزیره، مخصوصا روزنامه «سان» ادن آزارد، ستاره بلژیکی چلسی را به تیم آبی‎پوش منچستر نسبت دادند و خرید این بازیکن مطمئنا هزینه زیادی برای مالک ثروتمند تیم در بر خواهد داشت. این روزنامه نوشته سیتی حاضر است برای خرید آزارد حتی تا ۱۰۰ میلیون یورو هم پرداخت کند.

به همین دلیل مطبوعات انگلیس او را مرد ۶۰ میلیونی نامیدند. او بعد از تمدید قراردادش با سیتی برای مدت ۲ سال تبدیل به گرانترین و پردرآمدترین مربی دنیا شد. دستمزد او با این قرارداد از ۱۷ میلیون یورو در سال به ۲۳ میلیون یورو افزایش پیدا کرد که با احتساب پاداش‌ها برایش بیشتر از این هم خواهد شد.

خبرگزاری مهر: پپ گواردیولا موفق شد در لیگی که تیم‎های قدرتمندی با هدایت بزرگانی مانند کونته و مورینیو و کلوپ و … حضور دارند تیم فوتبال منچسترسیتی را به قهرمانی‏‌ مقتدرانه برساند و در پایان فصل از سران باشگاه درخواست افزایش دستمزد کرده است.

——————-

سینماگران، معماران و هنرمندان قصد دارند با امضای تفاهم نامه ای بافت تاریخی تهران را احیا کنند
این معمار و مدرس دانشگاه ادامه داد: بر اساس صحبت های انجام شده قرار است با برگزاری جلسه ای و امضای یک تفاهم نامه، تعدادی از هنرمندان، مجموعه داران و معماران در بافت تاریخی تهران مستقر شوند.

بهروز مرباغی معمار و عضو انجمن مفاخر معماری ایران با تایید این خبر گفت: قرار است یک جریان خیلی خوب برای بافت تاریخی تهران رخ دهد تا شاید با کمک یکدیگر بتوانیم بخشی از این بافت تاریخی را نجات دهیم.

سینماگران، معماران و هنرمندان قصد دارند با امضای تفاهم نامه ای بافت تاریخی تهران را احیا کنند.

این عضو انجمن مفاخر معماری ایران با اشاره به انجام چنین اقدامی در برخی کشورهای دیگر مانند پاریس، تونس، ایتالیا و سن پطرزبورگ، افزود: متاسفانه هنوز برخی افراد بافت تاریخی تهران را با نام بافت فرسوده می شناسند، اما امیدواریم بتوانیم با چنین اقدامی بخشی از بافت تاریخی تهران را احیا کنیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « اییسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *